Ikona

Červen se čtvrťáky aneb dožeň, co se dá

29.6. 2021

Tak hurá, jsme ve škole. V květnu nás paní učitelka „dřela, jak koně“. Musela zjistit, co umíme, co míň, a co naše mozky vůbec nepobraly. Nějak jsme to zvládli, někdo hůř, někdo líp. Ale červen, ten jsme si užili. Jsme čtvrťáci, proto čtyři výlety. První výlet byl na dopravní hřiště do Malých Hoštic. Nejdřív jsme si s panem policistou zopakovali dopravní značky a křižovatky a cesty a ježdění po nich. Potom jsme psali „děsně“ těžký test pro cyklisty. Cyklistický řidičský průkaz získali jenom dva z nás – Kuba Smolka a Venda Peterková. Ale jezdit po dopravním hřišti nás moc bavilo, takže jsme další týden jeli znovu (výlet č. 2). Nejdřív jsme jezdili, potom nás vystřídali páťáci a my jsem si zašli do obchůdku koupit dobroty. Na dětském hřišti jsme si udělali piknik a řádili na něm až do oběda. Třetí týden - výlet jsme jeli do Arboreta v Novém Dvoře, kde nám přírodovědec pan Gill vyprávěl a ukazoval  nám mnoho zajímavostí. Bylo vedro, no, moc nás to nebavilo, a tak jsme si koupili zmrzku. Paní učitelka byla trošku naštvaná, tak nám vymyslela týden zábavy, ale naruby. My jsme museli bavit ji. Vymysleli jsme různé zábavy, legrační i poučné. Bylo to fajn a my jsme si zkusili, že pobavit všechny, není žádná sranda. Zábavy jsme si „olajkovali“, ale už nevíme, kdo vyhrál, protože odměnou byl výlet číslo 4. Jeli jsme do akváče do Kravař, na kolech. Bylo to žůžo. Koupání, zmrzlinka. A večer spaní ve škole. Naposledy, protože škola se bude celý příští rok opravovat, budou se bourat zdi. To byla výzva: počmárali jsme si třídu – zdi i okna. Večer jsme hráli různé hry a v deset hodin jsme šli na stezku odvahy. Kdo chtěl, měl obejít kostel. Sám a bez světla. V jedenáct jsme zalehli, trochu ještě kecali, ale nakonec jsme usnuli. Ráno nás čekala moc dobrá snídaně (maminky nám upekly bábovku a přinesly koblihy, mňam). Dopoledne jsme ještě pospávali. Ve středu si naposledy přijdeme do naší „staré“ školy pro vysvědčení. Tak pěkné léto všem a v září ahoj v páté.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři