ŠKOLA ONLINE - Výuka doma

Odkazy na výukové materiály, interaktivní učebnice, vzdělávací videa, odkazy na e-knihy k četbě i k poslechu a weby pro zábavu.

Nakladatelství FRAUS

Škola s nadhledem
Na stránce Škola s nadhledem vyberte nahoře v nabídce Online cvičení – 1. stupeň – zvolte předmět (český jazyk, matematika atd.)

Interaktivní učebnice
Učení doma – bezplatná aktivace interaktivních učebnic FRAUS (je nutné vyplnit formulář)

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA

Online výuka a Agátou, Matýskem a Oskarem
Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. spustilo online výuku pro žáky 1. ročníku ZŠ. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

Matýskova matematika
Více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku ZŠ. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.

SILCOM Multimedia

Didakta.cz
Společnost SILCOM Multimedia, s.r.o. zpřístupnila veškerý obsah Didakty pro domácí přípravu žáků zdarma. Aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10. Ke spouštění výukových materiálů důrazně doporučujeme využít aplikaci DidaktaCZ projektor (ke stažení), spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash.

Přístupové kódy vám zašle vaše třídní učitelka. Prosíme rodiče, aby nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít k zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná.

Umíme anglicky

Zábavné procvičování angličtiny online.

Vzdělávání i zábava s Českou televizí

Déčko
Videa, pohádky, hry a soutěže pro děti.

UčíTelka
Každý den čeká na televizním programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.

Český rozhlas

mujRozhlas
Pořady a knihy pro děti k poslechu.

Rádio Junior
Pořady, pohádky a příběhy pro děti.

Čtenářský deník
Audio knihy k poslechu pro dospělé i děti.

Databazeknih.cz

E-knihy
Knihy, které poskytla Městská knihovna v Praze, zdarma ke stažení.