Dopravní výchova

30.5. 2022

Dopravní soutěž školních družin

Kluci a holky  školní družiny ZŠ a MŠ Opava - Komárov se zúčastnili 5. května dopravní soutěže o ceny pořádané školní družinou ZŠ Opava – Kylešovice. Žáci Matyáš Müller, Julie Trebichalská, Matěj Müller a Nikol Satková soutěžili jak v jízdě na kole přes různé překážky – tedy v jízdě zručnosti, tak ve znalostech z dopravní výchovy.  I když se neumístili na předních místech,  přesto reprezentovali naší školu velmi dobře, za což jim patří veliké díky.

O den později:

Okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2022

Dne 6. 5. 2022 se žáci 4. a 5. třídy ZŠ a MŠ Opava – Komárov zúčastnili okrskového kola Dopravní soutěže mladých cyklistů 2022, jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo dopravy – BESIP se spolu vyhlašovateli, kterými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium PČR, Český červený kříž, ústřední automotoklub ČR, Autoklub ČR a další orgány a organizace. Pořadatelem soutěže bylo Statutární město Opava, MP Opava, BESIP a ČČK Opava. Žáci Matouš Žůrek, Matyáš Krkoška, Vendula Peterková a Vendula Ondrová soutěžili jako jednotlivci v pěti disciplínách, které odpovídaly požadavkům na znalosti a dovednosti žáků základních škol věkové kategorie 10-12 let. Skvěle si naši žáci vedli např. v disciplíně, jejímž úkolem bylo ověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti při poskytování první pomoci zraněným při dopravní nehodě. Kromě testových otázek pravidel provozu na pozemních komunikacích, žáci soutěžili také v jízdě zručnosti na kole a v jízdě na kole po dopravním hřišti hodnocených dle pravidel provozu na pozemních komunikacích a dále v práci se slepou mapou. Opět nás kluci a holky reprezentovali s obrovským nadšením. Všem zúčastněným dětem děkujeme.