Ikona

CZ - PL další setkání v Polsku

30.5. 2022

Ve dnech 10. - 11. 5. 2022 se žáci 4. a 5. ročníků naší ZŠ a MŠ Opava - Komárov zúčastnili projektu EU pořádaného spřátelenou ZŠ v polské Kobyli. Do Polska jsme přijeli s dětmi objednaným autobusem odpoledne, kde nás čekalo přivítání polskou základní školou z Kobyli.

Poté jsme absolvovali společný slavnostní oběd v pizzerii a následně jsme navštívili zámek v Czernicy, kde měly děti možnost vyzkoušet si společnou malbu na plátno nebo v Astrolabii absolvovat společnou misi na planetu Mars. První den projektu děti obou škol zakončily večerním opékáním špekáčků a následným noclehem v tělocvičně polské základní školy. Druhý den po společné snídani jsme měli naplánovanou exkurzi ve společnosti Prevac ve městě Rogów. Jedná se o předního světového výrobce depozitních a analytických systémů založených na vakuovou technologii zaměřených na výzkum chemických a fyzikálních vlastností pevných povrchů, tenkých vrstev a nanomateriálů.

Druhý a zároveň poslední projektový den jsme zakončili společným obědem v restauraci Pradziad a poté jsme se plní dojmů, poučných i příjemných zážitků, objednaným autobusem vrátili zpátky domů.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři