Ikona

Připomínka Světového dne zdraví a Mezinárodního dne mrkve

10.4. 2024

Dnes jsme v družině měli výjimečný den plný učení a zábavy, kdy jsme si společně s dětmi připomněli Světový den zdraví a Mezinárodní den mrkve. Tyto oslavy nám poskytly skvělou příležitost zaměřit se na význam zdraví a správné výživy v našich životech.

Děti byly nejprve seznámeny s důvody, proč tyto dny slavíme a důležitostí pečovat o své zdraví prostřednictvím vhodného stravování. Ve snaze poskytnout praktické vzdělání jsme společně probrali, které potraviny jsou pro naše tělo prospěšné a které bychom měli konzumovat s mírou.

To nejdůležitější a zároveň nejzábavnější přišlo na konci. V rámci oslav Světového dne zdraví a Mezinárodního dne mrkve jsme si společně připravili zdravé špízy z ovoce a zeleniny, které byly nejen krásné na pohled, ale především výborné na chuť. Nezůstalo pouze u pevné stravy. Děti se také názorně naučily, jak si mohou připravit osvěžující ovocné šťávy a bylinkové čaje, které jsou nejen chutné, ale i plné vitaminů a minerálů.

Tímto dnem jsme chtěli podpořit děti v zájmu o své zdraví a ukázat jim, jak jednoduché a zábavné může být pečovat o svůj organismus správnou výživou.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři