Výlet na statek

14.9. 2023

V pondělí, 11.9.2023 jsme se vydali na statek za Johankou na koníky. Po svačince jsme se převlékli a společně se dali na cestu. Když jsme došli na místo, koníci se vesele pásli v ohradě. Díky tomuto jsme měli možnost vidět, jak se takový koník vede z pastvy na osedlání. Děti se rozprostřely na stranu a koníci tak mohli v klidu projít. Johanka nám postupně vysvětlovala a zároveň ukazovala, jak se konicí sedlají. Nejprve dáme koníkovi na záda deku, přes deku nasadíme sedlo, které upevníme pod bříškem koníka. Vzhledem k velkému horku a nepříjemným mouchám, dostali koníci i ochranu na uši a byli nastříkání repelentem proti mouchám. Pak už stačilo nasadit jenom ohlávku a koníci byli připravení na vožení. Děti se postupně vystřídaly na konicích. Po vožení jsme si mohli koníky pohladit a poděkovat jim za jízdu. Nechyběla samozřejmě společná fotka a společně jsme se vydali zpět do školky na oběď. Johance moc děkujeme za krásný zážitek.