Ikona

Les v zimě

17.1. 2024

Zimní příroda lesa.

V období zimy život jako by v lese ustrnul. Ale není to pravda.  Mnoho tvorů prožívá každodenní starosti i radosti. Lesní „zeleň“ se ponořila do vegetativního klidu, některé ptactvo odlétlo za teplem a potravou, některá zvířata zimu přespí v dobře zateplené noře, ale co ti ostatní?  Pro opeřence věrné našemu kraji a lesní zvěři nastal zdlouhavý boj s hladem a chladem. Proto jsme se rozhodli s dětmi vydat se do lesa a něco dobrého zvířátkům a ptáčkům přilepšit a usnadnit jim tak přežití dlouhé zimy. Děti donesly ovoce, zeleninu, paní učitelka pytel sena a vydali jsme se na cestu zasněženou krajinou. Lesní cestička a stopy některých zvířat nás zavedly do blízkého lesa. Mráz a sluníčko nás tiše doprovázely a my se místy brodili sněhem.

Zima pro naši přírodu stejně je důležitá, jako každé jiné roční období a to už dobře víme.                          

S dobrým pocitem a unaveni jsme se vraceli zpět do školky


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři