Ikona

Projektový den mimo MŠ - Návštěva Zoo Ostrava

4.6. 2021

Dne 3. června 2021 navštívily děti z MŠ Podvihov a děti z MŠ Nové Sedlice Zologickou zahradu. Ráno jsme u školky nastoupili do autobusu a vyrazili směr Ostrava. Zoo nás přivítalo krásným slunným počasím, na prohlídku přímo ideálním. Projekt byl zaměřený na poznávání vybraných afrických zvířat a zajímavosti o nich. Tento výukový program byl konkrétně pro  starší děti - předškoláky. Rozdělili jsme se na dvě skupinky, menší děti putovaly pomalejším tempem zologickou zahradou a poznávaly zvířátka, která u nás nenajdeme a starší děti vyrazily směr pavilon Žirafy, kde už nás čekala naše průvodkyně a vydala se s námi k výběhu afrických zvířat, kde náš program začal. Prohlédli jsme si kostru žirafy, dozvěděli jsme se , že si dosáhne jazykem až do nosu, viděli jsme její pravý krční obratel, povídali si o okapi, pštrosech, zebrách, přímorožcích  a seznámili se s dalším africkým zvířetem - voduška  neboli antilopa. Ve výběhu chovatelé připravili krmení a pak všechny zvířata vypustili. Krásný pohled,připadali jsme si trochu jako na dovolené v Africe. Po přednášce nesměla chybět oblíbená svačinka a následovala procházka zologickou zahradou, kde měly děti za úkol poznat zvířata.  Velkým zážitkem  pro nás bylo šimpanzí mládě, které se nám trochu předvádělo, houpalo se na laně a dokonce na nás vyplázlo jazyk. Je to po deseti letech první mládě vzácného lidoopa, které přišlo na svět v pavilonu Evoluce.  Hezký den to byl, vydařil se a zase někdy v Zoo na viděnou.

 


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři