Ikona

Den zvířat v Minizoo Opava - "Naši dravci"

7.10. 2021

V pondělí 4.10. jsme se vydali v krásném podzimním počasí na výlet do Minizoo s tématem ,, Naši dravci". Naše prohlídka začala u voliér, kde jsme si prohlédli káňata lesní jménem Kája a Čert. Dozvěděli jsme se zajímavosti, jakou potravu dravci přijímají, jak probíhá jejich lov, jak dobrý mají sluch. Poté jsme se přemístili do vnitřní budovy, kde nás čekala expozice vycpaných ptáků. Pozorovali jsme ptačí vejce, porovnávali tvar, velikost, ptačí péra, sáhli si na hebká soví peříčka. Největším zážitkem pro děti byl pavilon teraristiky a akvaristiky, kde jsme zhlédli ještěry, kajmana, želvy, ale i hady, které jsme si mohli pohladit a ti odvážní dokonce dát kolem krku. Nemo, slavná mořská rybička z pohádky -Hledá se Nemo, děti hned poznali v krásném akváriu, kde se schovávala hvězdice, korály a spoustu dalších. Následovala prohlídka expozice ptáků a drobných hlodavců. Na zpáteční cestu jsme se vydali pěšky Opavou a výlet zakončili na dětském hřišti pod Ptačím vrchem. Byl to opravdu moc hezký výlet a užili jsme si ho.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři