Procházka podzimním lesem se skřítkem Stromajdou

21.10. 2021

Celý říjen jsme se věnovali ročnímu období – podzimu. Povídali jsme si o tom, jak takový podzim přichází, co se děje v přírodě, poznávali stromy a jejich plody, zvířátka v lese. Využili jsme krásného slunečného počasí k vycházkám do přírody, kde děti sbírali listí, šišky, šípky a jiné přírodniny, ze kterých jsme mohli ve školce tvořit.Tento rok nás provází skřítek ,,Stromajda“, který si pro nás připravil aktivity s úkoly. Vydali jsme se do lesa k dubu směr Hrušov. Cestou děti zpívaly, hádaly hádanky, poznávaly stromy, stavěly domeček pro ježka a sbírali přírodniny. Skřítkovi Stromajdovi se to moc líbilo a nezapomněl na malou odměnu. Pokračovali jsme dále lesní pěšinou, chodili jsme přes trávu, bahno, přes vodu skákali po kamenech, trochu cestou necestou… děti si navzájem pomáhaly a slova jako ,,dám ti ruku, půjdeš se mnou, pojďte, ochráním Vás před ostružiním“ nás učitelky hřály na srdci. Bylo to fajn a moc jsme si to užili. Koukněte do galerie fotek.

Zdraví kolektiv MŠ Podvihov.