Ikona

Výukový program v MŠ Podvihov na téma ,,Les a zvířata v něm"

22.5. 2022

  V pátek 20. 5. 2022 nás navštívila paní lektorka ze záchranné stanice Bartošovice s tématem,, Les a zvířátka v něm“.  Vypravili jsme se na louku, kde jsme se zaposlouchali do zpěvu ptáčků, slyšeli jsme, jak zpívá drozd, poznávali kosy, sýkorky, ale i  druhy hmyzu jako včelu, vosu, sršně, čmeláka. Prohlédli jsme si jejich úly, hnízda ptáků, viděli jsme křídla od volavky, ale také její kostru hlavy a také si vyzkoušeli  jak ostrý je její zobák. Vyprávění pokračovalo o lesních zvířátkách, pojmenovávali jsme samce, samici mládě jelena, srnce a daňka. Zajímavé povídání zpestřila ukázka trofejí, které jsme si mohli zblízka osahat a prohlédnout. Viděli  jsme parohy daňka, jelena, srnčí parůžky, ale také vypreparovanou lebku muflona a nožku sovy kalouse ušatého. Velkým zážitkem byla ukázka dvou ježečků, o které se v záchranné stanici starají, než je vypustí do volné přírody. Děkujeme za hezké, naučné a  poutavé povídání!!!


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři