Ikona

Žížaly jsou naši kamarádi-děti z Podvihova kompostují

4.11. 2022

Díky projektu “Podpora kompostování v opavských školách“ naše mateřská škola získala dřevěný zahradní kompostér vyrobený studenty opavského učiliště a nyní také vermikompostér. Tvoříme tematické vzdělávací aktivity s žížalou Julií. Učíme děti, jak třídit odpad a seznamujeme je s přirozeným koloběhem živin. Vzniklý kompost a žížalí čaj použijeme jako hnojivo pro pěstování rostlin na naší zahradě. Protože vermikompostér máme přímo ve školce, tak nám držte palce, aby se u nás měly žížaly dobře a my jsme je s dětmi krmili jen samými „dobrotami“.

Ve fotogalerii MŠ Podvihov si můžete prohlédnout, jak děti chystaly bydlení ve vermikompostéru pro žížaly. A samozřejmě nechybělo pozorování těchto zajímavých kroužkovců.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři