Ikona

Už ani sousto nazmar!

8.3. 2023

V úterý jsme se s dětmi zúčastnili animačního programu „UŽ ANI SOUSTO NAZMAR“ pořádaného k výstavě ,,Zachraňte jídlo“.  Prostřednictvím her a činností jsme si vyzkoušeli jakými dopravními prostředky a odkud se k nám potraviny dovážejí a kolik toho nacestují, než skončí u nás doma. Skládali jsme puzzle rýže, manga, kávy a banánu a dozvěděli jsme se, že rýže k nám cestuje až z daleké Číny, mango z Peru a káva z Etiopie. Pluli jsme lodí, také jeli nákladním autem a snažili se, ať celý náklad přivezeme v pořádku a můžeme ho předat do obchodu. Po té následovalo kuchařské umění. Děti se proměnily v kuchaře a kuchařky a pomocí receptů připravovali banánové lívance z přezrálého ovoce, polévku ze ztvrdlého chleba nebo ,,remuládu s kedlubny a ředkvičkami“. Děti míchaly, vařily a myslím, že se jim to nejen povedlo, ale hlavně líbilo. Nakonec pak společně určovaly správné uskladnění potravin.

Také jsme dostali malou odměnu v podobě receptu, který si můžete s dětmi vyzkoušet i doma.

Je to velmi zajímavé téma a tuto interaktivní výstavu, která trvá do 30.6. 2023 doporučujeme i Vám dospělým. Pokud máte chuť, čas a chtěli byste se dozvědět další tipy a triky jak neplýtvat, či jaká pochoutka se dá vykouzlit ze starého chleba, strouhanky, banánu, nebo zjistit kolik jídla vyhodí průměrná česká domácnost a kolik restaurace. Neváhejte.

Zdraví paní učitelky z MŠ Podvihov.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři