Ikona

Návštěva hasičské stanice v Opavě

13.11. 2023

Naše starší děti, zajíčci a medvídci se celý týden seznamovali s povoláním hasič. S dětmi jsme si udělali výlet do opavské hasičárny, kterou nás provedl velitel družstva pan Peterek. Měl pro děti připraveno hezké povídání o tom, jaké je to být profesionálním hasičem. Dozvěděli jsme se, že režim takového hasiče je hodně podobný jako mají děti ve školce, pouze se dvěma rozdíly. „Hasiči si po obědě nemůžou odpočinout v postýlkách, a když zazní signál sirény, musíme se do dvou minut obléct a vyjet na zásah.“ Pan Peterek nás provedl hasičárnou a my jsme s napětím pozorovali hasičskou techniku a vybavení. Mohli jsme si vyzkoušet hasičské oblečení a prohlédnout, co vše se nachází uvnitř hasičského vozidla. Některé děti vyslovily přání stát se jednou dobrovolným nebo profesionálním hasičem a proto jsme celý týden ve školce trénovali především fyzickou zdatnost. Využili jsme naší horolezeckou stěnu, překážkovou dráhu a zkoušeli jsme zapojit hadici a proudnici.

Bylo to moc hezky strávené dopoledne. Děkujeme panu Peterkovi. Fotografie z hasičárny a z celého týdne ve školce si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách školy.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři