Ikona

Ocenění MŠ Podvihov za mimořádné ekologické aktivity

20.12. 2023

Mateřská škola Podvihov se zúčastnila soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2022/2023“. Slavnostní vyhodnocení soutěže s předáním ocenění vybraným organizacím se uskutečnilo dne 18. 12. 2023  v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Mateřská škola obdržela referenční list a věcný dar ve formě dárkového poukazu v celkové hodnotě 5.000 Kč za mimořádné ekologické aktivity.

Mateřská škola se dlouhodobě zaměřuje na ekologickou výchovu. Ve školním roce 2022/2023 proběhl celoroční projekt „Život v půdě aneb putování  s žížalou Julií“. Byly vytvořeny tematické vzdělávací aktivity, kde se děti seznámily s žížalou Julií, která je provázela během celého školního roku. Cílem dílčích aktivit bylo rozšířit vědomosti o půdě, jejich obyvatelích a kompostování. 

K bádání a pozorování organismů se využíval vermikompostér a zahradní kompostér vyrobený studenty opavského učiliště získaný z projektu „Podpora kompostování v opavských školách“.

Ve školním roce 2023/2024 probíhá celoroční projekt „Hmyzáci“, ale děti kompostují a starají se o žížaly stále.


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři