Pěšky do školky v MŠ Podvihov

23.9. 2024

Výzva se konala od 16.-20. září při příležitosti Mezinárodního dne bez aut. Proč do školky chodit pěšky? ,,Protože procházky jsou zdravé, musíme cvičit nohy, když půjdeš do školky pěšky, můžeš pozorovat nebe, ptáky, motýlky, můžu natrhat kytky. Když jdu pěšky, potkám kamaráda, můžu jít s ním a bavit se s ním“……tyto odpovědi na tuto otázku si děti z mateřské školky Podvihov našly samy. Pěšky do školky, na kole nebo na koloběžce, ale hlavně bezpečně probíhalo v našem zářijovém týdnu, kdy si děti zaznamenávaly do tabulky, jak se dopravily do školky. Po celý týden jsme se věnovali bezpečnosti v dopravě, hráli hry, seznamovali se s dopravními značkami, pořádali vycházky v reflexních vestičkách na hřiště, kde jsme si namalovali vlastní dopravní hřiště, procházeli se jako chodci, hráli si na auta, jezdili slalom na koloběžkách a zkoušeli pravo-levou orientaci s reflexní páskou na ruce a s písničkou ,, Hop, hop, hop, vpravo, vlevo v bok“. Součástí této aktivity byla návštěva policisty se psem Korálkem. Vše si můžete prohlédnout ve fotogalerii MŠ Podvihov.