Ikona

Hokejisté v mateřské škole Podvihov

1.2. 2021

Pohyb je důležitý v každém věku a to ví i děti v mateřské škole Podvihov. Proto si během dvou týdnů osvojují   poznatky o zimních sportech hlavně formou her a činností. Lyžování, běžkování, sáňkování, bobování, krasobruslení a lední hokej nás provázel celým týdnem.  Poprosily jsme mladé nadějné hokejisty Ondru a Tomáše z Podvihova, kteří hrají za Opavský klub Slezan, aby k nám v pátek přišli do mateřské školy udělat  přednášku o ledním hokeji. Kluci nás rádi navštívili  a dětem ukázali, co všechno si hokejista musí vzít, než vstoupí na led. Postupně se oblékali a jednotlivé kusy výzbroje popisovali,  k čemu slouží. Vestu, loketníky, rukavice, helmu, hokejku a chrániče, to vše si mohly děti osahat a vyzkoušet. Nechyběli malé triky s pukem a hokejkou, kondiční trénink na suchu a závěrem si s dětmi zahráli i hokej. Prožili jsme bezva dopoledne a klukům moc děkujeme! Lední hokej je tvrdý a náročný sport, ale jde vidět, že kluci to opravdu s hokejkou umí, mají disciplínu, chuť se zlepšovat a hlavně chuť sportovat! A to my v naší školičce taky, a proto nás ve čtvrtek 4. února čekají ještě zimní olympijské hry.

Koukněte na naše fotky MŠ PODVIHOV..


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři