SDĚLENÍ ŘEDITELE ZŠ a MŠ

28.6. 2021

V Opavě-Komárově 27. 6. 2021

Vážení rodiče, milí kluci a holky, kolegové

je to skoro k nevíře, ale po loňské rekonstrukci MŠ Opava-Komárov a díky velkému úsilí a dlouholeté aktivitě ÚMČ Opava-Komárov a vedení ZŠ a MŠ Opava-Komárov (od roku 1999) se konečně podařilo dojít až realizaci celkové rekonstrukce budovy základní školy v Komárově, která byla po mnoho let slibována a stále odkládána.  Realizátorem a investorem stavby je Statutární město Opava, nákupem vybavení a nábytku je pověřen ÚMČ Opava-Komárov.

Bude se jednat o rekonstrukci, která má trvat 14 měsíců a pokud vše půjde dle plánu, měli by se žáci vrátit do opravené budovy 1. 9. 2022. Vzhledem k faktu, že se bude rekonstruovat střecha, kde bude prováděna půdní vestavba (třídy, PC učebna, kabinet, sociálky, schodiště atd.), současně se všemi rozvody energií a vody, dojde k výměně oken, rekonstrukci fasády a mnoha dalším stavebním úpravám, především vzniknou prostory ŠD, je nutné přestěhovat všechny žáky, učitele a zaměstnance k výuce i činnosti školy a školní družiny do náhradních prostor.

Za podpory a pochopení ÚMČ Opava-Komárov a místních složek SK Komárov, SDH Komárov, TJ Orel Komárov a farnosti Komárov se podaří zajistit náhradní prostory v obecním domě, v hasičárně, ve společenské místnosti SK, v komárovské Orlovně a na faře. Vedení školy již nyní děkuje za pochopení a pomoc všem složkám.

Vás, rodiče a děti, žádám o veliké pochopení a trpělivost. Prostory jsou samozřejmě náhradní a nesplňují všechny požadavky (jako ve škole), ale je jisté, že se v nich dá učit a přečkat 10 měsíců, přestože vše bude organizačně velmi náročné a nestandartní.

Cílem je zachovat všechny výukové programy, povinnosti a služby bez většího omezení výuky, samozřejmě se zajištěním činnosti školní družiny, stravování, kroužků, plaveckého výcviku, dopravní výchovy atd. Podařilo se nám zachovat také fungování školní tělocvičny, jak pro žáky, tak pro veřejnost. Příchod k ní však bude omezen a přístup bude pouze zespoda, kolem multifunkčního hřiště, neboť přístup od kostela bude uzavřen stavební firmou Fichna/Hudeczek a od 1.7. zde bude probíhat stavba.  V průběhu šk. roku 2021 – 2022 chceme také realizovat lyžařský výcvik (leden 2022) a školu v přírodě (jaro 2022), kluci a holky by také měli vycestovat na aktivity k polskému partnerov (3x). Výuku posílíme o práci s technikou (tablety, notebooky, robotikou). Letošní prázdninové kempy budou již nyní probíhat v nové přístavbě MŠ Komárov či 1. patře hasičárny.

Všechny organizační informace obdržíte na konci měsíce srpna, neboť během prázdnin budeme zabydlovat náhradní prostory a zajišťovat vše potřebné. Společně se sejdeme ve středu 1. 9. 2021 v 8.00 k zahájení nového školního roku. Zřejmě v tělocvičně školy, ale i tuto informaci potvrdíme, společně s ostatními, především, kde se která třída bude učit v návaznosti na rozvrh výuky.

Současně sděluji nemilou informaci klukům, holkám 1. třídy (budoucí druháci) a jejich rodičům, že paní třídní učitelka Jana Hrádková se z rodinných důvodů rozhodla ukončit své krátké působení v naší škole, což je mi velice líto. Místo ní nastoupí od 1. 9. paní Mgr. Jana Vaňková.

Velice děkuji všem rodičům nejen za pochopení všeho, co nás čeká, ale také za výdrž a vaši velkou aktivitu v době on-line výuky. Pevně věřím, že se nám společně podaří překonat náročné období, které nás, díky modernizaci školy, čeká.

Krásné léto a děkuji Vám za Vaši podporu a spolupráci.

Zdraví a zdraví přeje

Tom Weicht (info 724 254 735)