Letní kempík VV a POHYB při ZŠ a MŠ Komárov

5.8. 2021

Obsah...

V termínu 26.-30.7. se v budově mateřské školy v Komárově uskutečnil příměstský tábor, jež byl dotovaný ze státních prostředků pod názvem Letní kempy  a jehož účelem bylo alespoň částečně vynahradit dětem to, co nestihli vzhledem k pandemii v průběhu školního roku. Měl pomoci se socializací a také trochu i rodičům, aby mohli přes prázdniny chodit do práce a o děti měli postaráno.

Letní kemp = tábor vedly vedoucí oddílu TOM KADAO (www.kadao.cz) a celkem se jej účastnilo 16 dětí, některé z tohoto oddílu, většina však ze ZŠ Komárov. Mezi sebou se rychle seznámily a tábor probíhal v naprosto pohodové atmosféře. Děti čas trávily tvořením výrobků, jež si na konci týdne mohly odnést sebou domů, hrály deskové hry, malovaly anebo si organizovaly vlastní zábavu na krásné nové zahradě MŠ. Každý den jsme společně věnovali i pár hodin sportování na hřišti a hrami s míčem. Rovněž jsme vyrazili na dva výlety. Na první do Slezské univerzity v Opavě, kde děti nějaký čas strávily v planetáriu zkoumáním toho, jak to skutečně vypadá ve vesmíru a druhý den jsme vyrazili dál až do Hlučína, kde jsme si dopoledne užili na dětském ranči a jízdami na konících. Odpoledne jsme navštívili místní pověstné jezero „Štěrkáč“, kde si děti zaplavaly a zařádily ve vodě. Poslední den v pátek všichni účastnici obdrželi vzpomínku na tábor v podobě veliké sady fixů a vyškrábavacích obrázků.

Všechny děti chceme touto formou velmi ocenit, protože byly tvořivé, samostatné, moc hezky se nám s nimi spolupracovalo a těšíme se, že je zase někdy uvidíme.

(Monika Ticháčková, Markéta Heinzová)

1. S: Tom Weicht děkuje všem vedoucím za jejich aktivitu, čas a nápady.