Ikona

Odemykání 1. třídy

13.10. 2021

V pondělí 11. 10. 2021 se uskutečnilo první setkání předškoláků, letos s názvem Odemykání první třídy aneb Hokusy, pokusy.

Letos nás čeká opět setkání pět:

říjen, prosinec, únor, březen (odpoledne - kouzlíme s rodiči) a květen.

Setkávání se mohou zúčastnit i rodiče dětí nebo jejich dospěláci. Jedinou podmínkou je, že si umějí hrát.

První setkání jsme zahájili tak, že jsme se představili – jmenuji se Malvínka a jsem jako med, jmenuji se Kryštof a mám rád koloběžku atd. Rodiče hrajte si také doma s dětmi na slova, řeknete třeba okno, co slyšíš na začátku, o, maminka, co slyšíš na začátku, m atd.

Po představování nás čekaly 2 hodiny hraní si s barvami. Protože je podzim, šli jsme do "lesa" a nasbírali jsme si listy. Listy jsme si vybarvili a vystřihli. U toho jsme zpívali písničku Já do lesa nepojedu a zkusili jsme hrát na barevné trubky. Po svačince nás čekaly barevné pokusy. Nejdříve jsme pomoci lentilek a vody udělali duhu na talíři. Potom nám paní učitelka ukázala, jak se míchají barvy, a pak jsme si to sami zkusili na výkres. Nakonec jsme vybarvené listy vystřihli, a kdo chtěl, mohl si je vzít domů. Za všechny předškoláky se těší zase v prosinci Eva Machurová.

 


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři