Aktuální informace 2.12. 2021

2.12. 2021

Vážení rodiče,

v současné době došlo ve všech třídách ZŠ a také v některých odděleních MŠ k nálezům covid pozitivních dětí a dospělých zaměstnanců, taktéž v rodinách našich zaměstnanců.

"Pozitivní záchyty" jsou samozřejmě doma v izolaci, ale přesto se situace velmi rychle mění, někteří se vracejí, jiní zase odcházejí.

Chci Vás velmi laskavě požádat o trpělivost a pochopení v případě, kdy výuka vašich dětí bude změněna, krácena či bude řešena zcela jinak.

S ohledem na využívání náhradních prostor, nemůžeme spojovat třídy, jako se to běžně dělo ve velké škole. Bohužel také nemáme již kapacity na zastupování, neboť jsou na nemocenských či v karanténách s vlastními dětmi dospělí, jak ze ZŠ, tak z MŠ. V současné době se jedná o 9 zaměstnanců. O všech případech a školních covid záchytech je informována KHS Opava a budeme postupovat dle pokynů hygieniků.

Pokud bude nemocen vyučující tak, že nebude moci vyučovat on-line, pošle práci a úkoly pro děti na celý týden dle vyvěšeného plánu ve Vaší třídě zde, na www.zsmsopavakomarov.cz.

Velice se omlouvám, ale oznamuji, že od pátku 3. 12. jsem nucen zkrátit do odvolání provoz školní družiny do 15,00. Bude se jednat o nebytně nutnou dobu, mám/e nyní mnoho zaměstnanců v karanténě nebo nemocných.  Kroužky, výuka kytary, logopedie, doučování zatím běží beze změn.

Sděluji, že v karanténě jsou do odvolání MŠ Podvihov a jedno oddělení MŠ Komárov, kde budou-li mít děti negativní PCR test, mohou se vracet zpět do MŠ.

Po domluvě a shodě s vedením ÚMČ Opava-Komárov neproběhne ani v letošním roce tradiční vánoční koncert (21.12.). Bohužel, díky covidu, bylo a bude zrušeno také pravidelné Odemykání 1.třídy a pevně věřím, že proběhne v novém roce. Velmi se omlouvám, ale také tradiční plánovaná Slavnost Slabikáře neproběhla, ze stejných důvodů. Věřme, že se situace brzy vrátí k normálu a nebudeme muset všechny plánované aktivity rušit.

S díky za spolupráci a obrovskou porci trpělivosti a tolerance v nelehké době.

Pokud možno příjemný adventní čas a zdraví přeje

Tom Weicht, 724 254 735

P.S:   Pokud by si děti chtěli zahrát adventní hru turistického oddílu KADAO v Opavě s názvem Adventní Kadaář, pak stačí kliknou na www.kadao.cz a prohlédnout si obrázek pana Josefa Lady přečíst si pravidla na https://www.kadao.cz/?str=vypravy/vyprava&id=662 . Každý den stačí kliknout na číslo a splnit si úkol. Třeba se pobaví a potěší sebe i Vás.